Чехія почала відправляти 120 танків т 72 для україни
Чехія почала відправку 120 танків Т-72 для України. Звідки взялася така кількість і яким буде темп поставок? Пояснює Defence Express.
▪️У листопаді Чехія, Нідерланди та США погодили модернізацію 90 танків Т-72 для ЗСУ на потужностях чеської Excalibur Army. Через місяць "неназвана країна Африки" виділила нам 30 таких танків. Ось і виходить пакет в 120 Т-72.
▪️На модернізацію одного танка Чехії в середньому потрібно 66 робочих днів. Поставка відбуватиметься із темпом 1 машина раз в 4 дні.
▪️Ці танки відрізнятимуться від радянського "оригіналу" силовою установкою більшої потужності, оновленими системами зв’язку, наявністю тепловізора та динамічного захисту.
▪️Видання припускає, що це будуть останні "вільні" танки радянського виробництва, які б можна було відправити нашим військовим. Якщо у когось ще і є Т-72, то їх можна хіба виміняти за "кільцевим обміном" від Берліну на Leopard 2. А тут, звісно, логічніше одразу дати нам ці "Леопарди". Тим більше, що раніше вже були невдалі випадки "кільцевого обміну" від Німеччини.

