Скібіцький розповів про занепокоєння щодо часового яру та наступу
«Хоробрість України дала Європі багаторічну фору. Питання в тому, чи віддячить Європа, залишивши нас "у грі"». Заступник голови ГУР Вадим Скібіцький дав інтерв'ю The Economist. Переказуємо:
▪️Найбільшим занепокоєнням нині є Часів Яр, від якого залежить подальший російський наступ на Донеччині. «Ймовірно, це лише питання часу, коли місто впаде...Не сьогодні-завтра, звісно, але все залежить від наших резервів і запасів», — вважає генерал-майор.
Також, за його словами, в окупантів є завдання «захопити щось» до 9 травня чи візиту Путіна в Пекін.
▪️Росія готується до наступу в районі Харківщини та Сумщини. Представник ГУР припускає, що основний наступ розпочнеться «наприкінці травня або на початку червня». Нині з боку рф воює 514 тис. військових. Північне угруповання рф на кордоні з Харківщиною налічує 35 тис. осіб, але планує розширитися до 50 - 70 тис.
Цього недостатньо для операції з захоплення великого міста. «Швидка операція, щоб увійти і вийти — можливо. Але операція з захоплення Харкова чи навіть Сум — це зовсім інше».
▪️У травні росія застосовує «тришаровий» план дестабілізації України: військовий, дезінформаційний (підрив мобілізації і політичної легітимності Зеленського) та фактор міжнародної ізоляції.
▪️Скібіцький каже, що не бачить способу для України виграти війну на полі бою самотужки. «Навіть якби вдалося вийти на кордони, це б не припинило війну. Такі війни можуть закінчитися лише договорами. Наразі обидві сторони намагаються зайняти «найвигіднішу позицію». Але переговори можуть розпочатися не раніше другої половини 2025 року».
▪️Якщо союзники не знайдуть способу збільшення оборонного виробництва, вони теж зрештою опиняться під прицілом росії. «Ми будемо продовжувати боротися. У нас немає вибору. Але результат війни залежить не лише від нас».


