TGArchive
·1 хв читання · 95 слів·👁 539.5K1.4K

Понад 40 відсотків когенераційних установок в україні не працюють

Понад 40% когенераційних установок, переданих Україні партнерами, досі не працюють. Інші зависли через нестачу коштів на підключення до газу й мереж, брак фахівців і тривалі погодження.

Наприклад, у Бердичеві місто отримало п’ять установок потужністю 1,24 МВт. Вони могли б закривати до 40% потреб теплокомуненерго в пікові періоди. Але наразі не підключено ні однієї газової установки через відсутність грошей на газові вузли. Хоча у 2025 році мера міста було звинувачено у хабарництві, наразі слідство триває.

Для того щоб запустити одну таку установку потрібно декілька місяців, не враховуючи бюрократичні моменти, які можуть зайняти теж не один тиждень.

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу