TGArchive
·1 хв читання · 127 слів·👁 3.5K24

Німці оточили війська упа у чорному лісі 27 листопада 1943 року

#Цього_дня (27 листопада 1943 року) німецька розвідка виявила скупчення повстанців УПА у Чорному лісі. Ворог вирішив оточити їх між селами Посіч та Завій.

Вранці німці почали наступ силами близько 600 осіб, за підтримки авіації. До обіду війська УПА були оточені. Бій тривав до вечора, німецькі війська самовпевнено йшли в атаку та отримали чималі втрати.

Українцям вдалося захопити німецьку радіостанцію, що створило німцям серйозні проблеми із зв'язком.

Врешті повстанці із боєм здійснили прорив з оточення одночасно в двох місцях. Сотенний Володимир «Чорнота» Чав'як так описував ці події:

«Ми розуміли, що оточені. Нам скомандували дотягнутися до яру. Одні підсувалися, інші прикривали огнем. Коли ми зібралися на місці, звідки намітили прориватися, примкнули багнети і з криком "Слава" кинулися на ворогів».

Більше про УПА за посиланням https://cutt.ly/mhfIQBT

Ілюстрація: агітаційна листівка УПА

#історія

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу