TGArchive
·2 хв читання · 206 слів·👁 43.8K286💬 52

За що Єрмак отримав підозру? НАБУ та САП розповіли подробиці організованої схеми.

За даними САП і НАБУ організована група, до складу якої входив Андрій Єрмак, легалізувала 460 мільйонів гривень на елітному будівництві під Києвом.

Мова про будівництво 4-х маєтків у котеджному містечку "Династія" в Козині. Орієнтовна вартість одного будинку складала близько $2 мільйонів.

Почалося все у 2020 році. Якщо коротко, то фігуранти різними шляхами платили готівку за будівництво маєтків. Наприклад, вносили кошти на рахунки кооперативу, а кооператив уже будував маєтки.

Або ж просто платили готівку робітникам, які безпосередньо виконували роботи. Таким чином, було сплачено 460 млн грн.

Будівництво тривало навіть попри початок повномасштабної війни у 2022 році. Ба більше, воно не зупинилося навіть коли російські війська були на Київщині.

За даними НАБУ, 29 березня 2022 року (русня ще була на Київщині) Чернишов вимагав продовжити будівництво будинків.

Впродовж будівництва учасники угруповання шукали схеми для "узаконення" відмивання грошей та планували купити документи, які могли підтвердити легалізацію коштів.

У 2025 році стався арешт Олексія Чернишова й учасники угруповання хотіли заморозити будівництво. Власне, які ж гроші намагались легалізувати?

Повідомляється, що розкрадання коштів учасниками схеми велося з різних джерел: серед них — розкрадання в Енергоатомі.

Зараз земельні ділянки в Козині та недобудовані обʼєкти під арештом суду. Досудове розслідування у справі триває

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу