Україна ввела знo за допомогою сша у 2006 2007 роках
Любителям розстрілів і посадок треба пам'ятати про неординарну подію для нашої корупційної країни, яка сталась в 2006/7 рр.
Тоді за допомогою США при націонал-демократах, Україна ввела Зовнішнє Незалежне Оцінювання - ЗНО. Чим серйозно було послаблено ренту (у цьому випадку елементарні заноси за поступлення) університетської еліти.
Без жодного розстрілу і посадок купа деканів і ректорів позбавилися можливостей отримувати цю ренту.
Процедуру вступу було зроблено не ручною, під особистим контролем зацікавлених корупційних сторін, а безособовою.
Як наслідок, діти, які наполегливі в навчанні, отримали шанс поступити до університетів на будь-які спеціальності. Звичайні діти, без пільг, яких більшість.
Це значно покращило студентське середовище.
Власне, така системність, з потребою зменшення розмірів держави. Адже ти не можеш будувати ті ж наглядові ради в 3500 існуючих державних підприємствах, і будуть робити країну успішною і наближати її до Заходу. Ні розстріли, ні посадки, ні особисті контролі.
Приватизація, систематизація, безособовість процесів.
Все те, що нині так намагаються вбити. І закупівлі безособові та конкурентні, особливо в МОЗ, і наглядові ради і, і НБУ і навіть ЗНО.
Та ми знаємо, що суть нинішньої влади - активність одного олігарха, який найбільше втратив від зроблених пару кроків до Заходу. Який шукає союз зі всіма, хто хоче утримувати стан до 2014 року.
Ми пам'ятаємо. Ми розуміємо. Ми слідкуємо. І обов'язково усі в критичний момент повернемо країну на правильний шлях розвитку. На шлях витискання рентних стосунків. До конкурентних, прозорих, безособових.
P.S. Звісно, покарання мають бути. І без судової та правоохоронної системи неможливо щось побудувати. Але важливо розуміти, що є двигуном процесу. І це компактна держава та безособові процедури в якісних системах публічної влади.

