У єс криза і мало маневру для силових рішень
Ембарго на золото та посилений контроль за експортом товарів подвійного призначення та технологій? Так, це дуже слабо. Але в ЄС зараз дуже велика криза. Тому площі для маневру дуже мало.
Європа, особливо Німеччина, дуже підсіла на російські енергоресурси. Лише за 2021 рік ЄС імпортував з московії лише газу на 121 мільярд євро.
Економіка Німеччини взагалі зараз переживає тяжку кризу. Підприємства, що споживають газ (в основному хімічна та фармацевтична промисловості), скорочують випуск продукції для його економії перед складною зимою. Надруковані під час ковіду гроші конвертуються виключно в інфляцію через зменшення обсягів виробництва і зростання цін на енергоресурси.
Якби нам не хотілося, але ніхто прямо завтра вентиль не перекриє. Не в останню чергу завдяки різноманітним Ангелам та Шрьодерам, що підсадили свою країну на нафтогазову голку, попри попередження що інших країн ЄС, що України, що США.
Україна попереджала, Україна кричала про це, та її ніхто не слухав. А тепер вони сплачують терористам сотні мільйонів євро щодня, оскільки не мають іншого виходу у даний момент часу, як купувати газ із запахом крові вбитих українців. Частина цієї крові на руках тих євробюрократів, що продовжували бачити мир у очах путіна що після Грузії, що після Криму, що після Донбасу.
До слова, Голова Європейського Центробанку Крістін Лагард теж відносить "зелену трансформацію", та спричинену "геополітичним шоком" енергетичну кризу до тих чинників, що прискорили інфляцію у єврозоні.
Більш детальніше про те, куди і чому прямує глобальна економіка з початком повномасштабної війни в Україні у нашому новому відео:

