20-а мотострілецька дивізія
У грудні 2021-го року росіяни вирішили збільшити кількість військових у Волгоградській бригаді - так місцева мотострілецька бригада знову стала 20-ю гвардійською мотострілецькою дивізією. Дивне рішення, таке відчуття, що до війни готувались.
І ось на минулому тижні 9-го липня в штаб дивізії прилетів Хімарс. Окрім дивних втрат серед зв'язківців, що натякає на влучання в штаб, росіяни почали по одному ховати керівництво дивізії - мабуть дуже гарно влучили.
Можна було написати про всі втрати в одній статті, але тоді б це була зрада. Тому росіяни по одному видавали новини про втрати.
Відомо про чотирьох (4!) полковників:
- Горобець Алексій, командуючий дивізії
- Аврамченко Алексій, заступник командуючого
- Кенс Сергій, начальник штабу
- Корнелюк Ніколай, начальник артилерії дивізії (+ його заступник старлей Сіпін Євгеній)
Про Кенса окремо - у нас його назвали командуючим 810-ї бригади мопехів з Севастополя. Ніт, він пішов на підвищення начальником штаба дивізії. Там взагалі кузня кадрів майбутніх генералів - дуже дивно, чого Горобець все ще не був генералом. Україна могла б стати кар'єрним трампліном, но ніт.
Тобто, був вечір, вони схилились над картою - весь штаб пильно вдивлявся в карту наступних боїв Лісабон-Лондон-Гранада... З сусідньої кімнати лунали пісні з фільму "Офіцери" - це ловили хвилі військового радіо радисти...
Раптом прилетіло. До Лісабона не встигли дійти, прилетіло під Херсоном чи ще десь. Дивізія відразу осиротіла :) Ясна річ, що окрім полканів там притрусило дошками ще купу офіцерів та обслуговуючого персоналу.
Місцеві ЗМІ якось все це розкидали по окремих новинах, хоча логічно було б просто написати, що їх штаб знищили українці.
Антон Павлушко