До речі, 25% акцій заводу до липня належали московиту через підставні компанії. У минулому місяці їх передали до АРМА.
Український ринок залізничних вагонів перспективний. На залізниці зношено більше 80-90% електровозів та тепловозів, вони потребують негайної заміни. Пасажирські вагони теж зношені.
Реформа "Укрзалізниці" має бути закінчена, цей державний монополіст має бути зменшений до рівня утримання та будівництва колійного та енергетичного господарства. Натомість, має бути створений ринок тяги та пасажирських перевезень.
Демонополізація "Укрзалізниці" у сфері тяги притягне у цей ринок багатомільярдні інвестиції, що у свою чергу зацікавлять європейські компанії. Україні потрібні тисячі електролокомотивів та тепловозів, тож локалізація стане необхідною та вигідною. І ось тут якийсь з європейських гігантів зможе викупити цих 25% акцій.
Через зніс електролокомотивів та тепловозів на "УЗ" постійно затримувалися вантажні вагони, що генерувало збитки для наших виробників. Держава, що буде зайнята післявоєнним відновленням, не зможе швидко оновити тяговий парк залізниці. Тому і потрібні приватні інвестиції. Плюс, не варто забувати і про корупційний чинник. Там де мільярдні замовлення - мільярдна корупція.
@OstanniyCapitalist
