TGArchive
·3 хв читання · 405 слів·👁 14.0K181

​ЯК УРЯД ПОЗБАВИВ 93% УКРАЇНЦІВ МОЖЛИВОСТІ ПРИДБАТИ АВТО

Наш фіскал Железняк опублікував сьогодні статистику про надходження до бюджету внаслідок скасування пільгового розмитнення.

Почнемо з того, що тепер він нічого не пише про вартість ввезених авто в Україну. Тоді коли під час дії пільг хизувався, що хтось там завіз ферарі і кілька інших дорогих автівок.

Але нам це не завадить дізнатися правди)

Адже обчислити середню ціну автомобіля надзвичайно легко. У нас діє 10% ввізне мито на авто. Тож помноживши суму надходжень від мита (384 млн грн) на 10 отримуємо сукупну їх вартість — 3,84 млрд. За ці гроші українці придбали 13584 автівки, разом з розмитненням середня ціна виходить близько 11200 доларів.

За статистикою, яку давав той же Железняк, під час дії пільгового розмитнення 93% українців ввозили авто дешевше 10 тисяч доларів, у тому числі 83% були дешевше 6 тисяч, а майже 1/3 коштували менш як 2 тисяч доларів! Середня ціна автомобіля складала 4623 долари.

Чому більшість українців не може завезти тепер авто?

Бо зі скасуванням пільг уряд повернув колишні умови розмитнення — відповідно до них, чим старший автомобіль, тим більший акциз на нього потрібно заплатити. А у випадку автомобіля, більший вік = менша ціна. По-факту це можна назвати податком на бідність.

Під час дії пільгового розмитнення середній вік ввезеного авто складав 13-14 років. На автомобілі до 2007 року випуску припало майже 55% від усіх ввезених, а до 2012 року - 85%. На такі авто ставка акцизу може сягати до 100% їх вартості.

Так, за автомобіль 2006 року виробництва ціною 1500 доларів доведеться заплатити 1200 доларів акцизу, 150 доларів мита і 570 доларів ПДВ. Таким чином його вартість після розмитнення виросте до 3420 доларів, більш ніж у двічі!

Людям, які хочуть на невеликі кошти придбати автівку, яка вкрай необхідна зараз, коли в країні війна, коли десятки тисяч людей втратили свої автомобілі, звичайно не буде грошей, щоб заплатити такі величезні акцизи.

І це дало свої результати — через повернення акцизів кількість ввезених автомобілів впала, увага, у 8 разів - зі 105 тисяч до близько 13 тисяч. Коли ж люди розмитнять авто завезені ще під час дії пільг то і це число стане менше.

Чи виправдовують бюджетні надходження такі жертви? Може Железняк, Гетманцев, наш уряд думають хоча б про бюджет.

Знайте - ті, хто це говорить, вас ОБМАНЮЮТЬ. У другій частині поста покажемо, як бюджет втрачає дві третини (⅔) можливих надходжень через високі акцизи.

Дивіться у нашому відео більше про те, як захист автопрому залишив українців без автівок: https://youtu.be/m6JpJ02Y0n4

@OstanniyCapitalist

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу