Згадують 75 річчя операції захід більшовицького режиму
Сьогодні також ми хотіли б згадати 75 річчя з одного зі злочинів більшовицько-московського режиму - операцію "Захід". Метою цього заходу було обезкровити повстанський рух на території Західної України. Операцію "Захід" готували у режимі цілковитої секретності 2 місяці. На місцях секретарі райкомів і начальники підрозділів МГБ дізналися про її проведення за 2-3 дні до початку, інші виконавці — вже під час реалізації. Кількісні показники по операції «Запад» у документах радянських спецслужб неодноразово уточнювалися. У «Довідці про кількість сімей активних учасників...» від 27 травня 1948 року йдеться про виселення 26 332 родини, загалом 77 791 осіб: 18 866 чоловіків, 35 685 жінки та 23 240 дитини до 15 років.
На всіх них чекали каторжні роботи в копальнях і колгоспах Сибіру. Більшість потягів зі «спецпереселенцями» прибули на підприємства вугільної промисловості східних районів СРСР. Окрім того, «активних українських націоналістів» відправили під конвоєм в Омську область для роботи на підприємствах і в сільському господарстві.
Протягом довгої дороги на Північ 875 виселенців намагалися втекти з ешелонів, але 515 із них було схоплено. Такими були дані офіційних звітів МДБ. А в документах українського підпілля фігурувала цифра понад 150 тисяч вивезених осіб. Під час транспортування, яке відбувалося в товарних вагонах, сотні дітей та літніх людей померли.
Свої вчинки карателі прикривали ще й гаслами боротьби з куркулями. Майно виселенців передали колгоспам. Проте навіть радянська статистика свідчить, що виселені, приміром із Дрогобицької області, мали по одній (зрідка дві) корови на подвір'я, 22 % із цих господарств — по двоє коней, лише третина — по свині й тільки чверть — плуги та борони. «Ворогами трудящого люду» зробили звичайних селян.
Цікавий, факт, що операція проходила майже паралельно з виселенням українців зі Закерзоння. На нашу думку це було зроблено не тільки з політично-військових причин, а й з політичних й етнографічних. Метою було б знищити монолітність цього регіону й розбавити його московськими "поселенцями"
Зараз червоно-білі окупанти й карателі знову виганяють наших співвітчизників з рідних земель. Вони думають депопулізувати нашу Херсонщину, й зробити його знову Диким Степом, але зараз ми, як той Дамоклів меч над головою останньої імперії Європи. Люди повернуться у свої домівки рано чи пізно, а ви залишитися гнити в наших землях
———————————————————-
Підписуйте нашу петицію щодо права на презумпцію невинуватості платників податків – https://bit.ly/3MKqNgS
@OstanniyCapitalist
