TGArchive
·1 хв читання · 187 слів·👁 25.6K83💬 67

Американська воєнна машина не встигає

Війни все ще виграються кулями та снарядами. Російсько-українська війна поклала початок гонці за відновлення виробництва традиційних боєприпасів.

До лютого 2022 року США виробляли в середньому 14400 снарядів на місяць. Як так сталося, якщо у 1980 році державні заводи могли виробляти до 84000 снарядів/місяць — і збільшити виробництво до 438000 снарядів/місяць, якщо почнеться війна?

Після розвалу совка Пентагон продав або занедбав підприємства, які виробляли все — від снарядів до пороху, і зосередився на високотехнологічній зброї. Зараз США витрачають понад 5 мільярдів доларів на капітальний ремонт старих заводів, щоб до кінця наступного року вийти на виробництво 100 тисяч 155-мм снарядів/місяць.

Але крім дефіциту потужностей Америці не вистачає чорного пороху і тротилу для снарядів. Тротил США не виробляють з 1980-х, а натомість закуповують в Польщі та Туреччини. Конгрес виділив 650 млн дол. на виробництво тротилу. Це чудово, але будівництво заводу займе два роки.

Дефіцит основних матеріалів та брак потужностей виробництва показує, що США більше не зосереджуються на виробництві речей, які можуть бути критично важливими під час кризи.

Як і коли "арсенал демократії" буде відповідати своїй назві побачимо. Але зараз час грає на руку ворогу.

@OstanniyCapitalist

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу