Де ще в світі роздавали гроші і які це мало наслідки?
Отож, ми продовжуємо спільну із Залізним нардепом серію постів про "тисячу від Зеленського". Тож, давайте поглянемо де ще в світі було подібне.
Нафтоносний Кувейт
Гроші для виплат у Кувейті надходять з нафтодоларів - прибутків від нафтового та газового видобутку. Влада використовувала ці кошти у 2011 році, щоб заспокоїти громадян, підтримати соціальну стабільність та запобігти протестам, надаючи щедрі одноразові виплати ($3500), підвищення зарплат та безкоштовні послуги.
В результаті цих заходів вдалося уникнути серйозних протестів у короткостроковій перспективі. Ці роздачі не створили фінансового тиску на бюджет, через значний накопичений резерв, але таки вплинули інфляцію.
А що там у Фінляндії?
Експеримент із безумовним базовим доходом у Фінляндії, який тривав з 2017 по 2018 рік, не призвів до значного підвищення рівня зайнятості серед безробітних учасників. 2000 безробітних отримували щомісячно 634 долари без умов. Хоча деякі знайшли роботу, загальний ефект на зайнятість був мінімальним.
Проте учасники експерименту відчули зниження стресу та покращення психологічного стану. Ідея базового доходу викликала різні оцінки: прихильники вважають, що він може боротися з бідністю, даючи людям час на навчання або пошук роботи, тоді інші критики вказують на потребу в економічних реформах та високі витрати на таку програму.
* Важливо! Обидві країни мали профіцитний б'юджет.
Ідея роздачі грошей на національному рівні не є новою. Якщо ми все ж хочемо досягти справжнього українського економічного дива, потрібно діяти не лише заради тимчасового полегшення, але й вкладати в майбутнє — в освіту, інновації, ефективні державні інститути. Тому, підтримай нашу петицію: https://petition.president.gov.ua/petition/237068
@OstanniyCapitalist



