TGArchive
·2 хв читання · 243 слова·👁 32.2K129💬 41

Німецький журнал відреагував на смерть діка чейні як дарт вейдера

«Дарт Вейдер американської політики» — з такими заголовком німецький журнал Der Spigel відреагував на смерть Діка Чейні, одного з найяскравіших американських політиків останніх 40 років.

Спадщина колишнього міністра оборони у адміністрації Джорджа Буша-старшого та колишнього віцепрезидента США у адміністрації Джорджа Буша-молодшого справді дуже суперечлива. Чейні був прихильником силової зовнішньої політики США — зокрема, він був архітектором вторгнення до Іраку після терактів 11 вересня, яке багато хто вважає авантюрою.

Зрештою, через це ЗМІ демонізували Діка Чейні, називаючи його і Дартом Вейдером. Сам Чейні з гумором казав, що це одне з найприємніших імен, які йому давали.

Але чи справді Дік Чейні був на «темному боці» сили? Ні, особливо якщо порівнювати з політикою його наступників, яка була нерішучою (привіт Обамі), несистемною (привіт Фредовичу) або «контрольовано-ескалаційною» (привіт Байдену із Саліваном). Чейні ж був рішучим та сильним. У часи, коли вісь зла руйнує світовий порядок, у США немає саме таких політиків, які могли б її зупинити — особливо тоді, коли сам Трамп сприяє цій руйнації.

Чейні точно не був на «темному боці» сили щодо України. Коли Буш-молодший ганьбив себе «котлетою по-київськи», Чейні розумів важливість незалежності України. Чейні підтримував розчленування росії на менші частини та вважав, що Україна має мати ядерну зброю для стримування рф. Він підтримував членство України в НАТО.

Чи був Чейні на «світлому боці» сили? Він не ідеальний. Але цікаво, що було б з росією зараз, якби Чейні був би «Дартом Вейдером» американської політики саме в наші дні.

Останній Капіталіст | MonoBase | Співпраця по рекламі

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу