Орбан готує Угорщину до глибшої інтеграції з москвою
Politico отримало документи, згідно з якими глава МЗС Угорщини Сійярто та міністр охорони здоров’я рф мурашко підписали 12-пунктовий план розширення економічних, енергетичних і культурних зв’язків між Будапештом і москвою
9 грудня 2025 року сторони обговорили "поточні питання двосторонньої торгівлі та економічної співпраці, спільну діяльність в енергетиці, промисловості, охороні здоров’я, аграрному секторі, будівництві та інших сферах", а також наголосили на розвитку "довгострокових взаємовигідних зв’язків"
У документах також йдеться про намір "змінити негативну тенденцію" у торгівлі після її скорочення через санкції ЄС проти росії, введені після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року
Повідомляється, що угода відкриває можливість для російських компаній реалізовувати нові проєкти в енергетиці в Угорщині, а також передбачає розширення співпраці в нафтогазовому секторі та ядерному паливі
За текстом угоди, Будапешт погодився розглянути посилення викладання російської мови через залучення викладачів з росії та розвиток програм обміну для студентів і взаємного визнання дипломів
Сторони також підтримали обміни у сфері спорту та культури і обговорили план спільних дій на 2026-2027 роки, попри звинувачення на адресу москви у використанні культурних заходів для пропаганди війни в Україні
В одному з документів зазначається, що співпраця не має "суперечити зобов’язанням Угорщини як члена Європейського Союзу"

