Плівки Міндіча ви без нас побачите. Ми лише зробимо свої висновки
Неможливо будувати систему оборони на старих підходах. Всі ці кеші, договорнячки і міжпонятійні відносини – можуть працювати в суспільстві недемократичному.
В демократичному такі стосунки у владі постійно будуть підривати легітимність. І це об'єктивно.
Давно треба думати про стимулювання накопичення і залучення капіталу. Аби у людей були довгі гроші і саме до суспільства треба звертатися, коли ці гроші потрібні.
Треба думати про демонополізацію галузей, корпоратизацію підприємств державних, збільшення прозорості.
Бажано в державні активи заводити інвесторів, продаючи хоч частку на ринку, навіть не контролюючу частку. І бажано багатьом інвесторам. Для більшої підзвітності і прозорості державних активів.
І паралельно перестати постійно намагатись збільшити фіскальний тиск на капітал. Капітал – повинен працювати, а не шукати можливість "сховатись".
У нас проблема з способом перетікання ресурсів. Все це сформувалось у напівлегальну корупційну систему давно. І пора це вже змінювати системним підходом.
Інакше кожного разу у нас будуть плівки Міндіча чи когось іншого.
За випадки прямого зловживання взагалі мовчимо. Їх треба розслідувати і при доказах притягати до відповідальності. Але загальна проблема така, що в Україні капітал – це часто напівлегальна річ. Потрібно рух до прозорості зробити максимально комфортним і безпечним.
І до речі, тотальні дотації – теж чудовий ґрунт для корупції і непрозорості. З цим треба теж завершувати.
Підписуйте петицію про адресну допомогу: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/9741

