Україна вичерпає американські військові запаси за два три місяці
Поставлений український розвідник заявив Financial Times, що Україна, ймовірно, вичерпає останні американські військові запаси за "два-три місяці"
Після цього нам буде дуже важко. Це не буде повним крахом, але нам доведеться швидше відступати з певних територій
❗️ Ключовим для України є обмін розвідданими, який, за повідомленнями, поки що не призупинено.
💬 Вплив загалом важко оцінити, тому що значна частина американської підтримки не обговорюється публічно, - каже військовий аналітик Майкл Кофман.
Нестача ракет-перехоплювачів для п’яти американських систем Patriot, які використовує Україна, стала б серйозним ударом по оборонних можливостях країни.
Якби українці були змушені припинити використання найсучаснішої системи протиповітряної оборони у своєму арсеналі, "зрештою, Україні довелося б зробити складний вибір пріоритетів. Чи захищати аеродром, чи електростанцію, чи завод із виробництва зброї?", - каже Еміль Кастехельмі, аналітик, який відстежує війну для фінської групи Black Bird.
На лінії фронту, де основна частина бойових дій розгортається з використанням величезної кількості дронів, вплив, ймовірно, відчуватиметься вже через кілька тижнів. І хоча більшість дронів, які використовують українські війська, виробляються всередині країни, армія все ще використовує широкий спектр американської зброї та техніки, яка потребує постійного технічного обслуговування та стабільного постачання запчастин.
ℹ️ Нестачу артилерійських снарядів частково можна компенсувати європейськими зусиллями, адже ЄС планує виготовити до 2 мільйонів артилерійських снарядів у 2025 році.
💬 Моя загальна думка полягає в тому, що ми почнемо бачити значний вплив впродовж кількох місяців, і це буде насамперед пов’язано зі здатністю України проводити точкові удари, - сказав Кофман.
Мова в першу чергу про системи Himars, які дозволяють Україні використовувати в тому числі ракети ATACMS для ураження цілей у Росії на відстані до 300 км.
Видання пише, що найбільш шкідливим кроком для українських підрозділів на передовій стало б відключення системи Starlink. І хоча українські сили можуть і використовують радіозв’язок, рішення на полі бою значною мірою залежать від потоку відео- та фотоматеріалів, які потребують стабільного швидкісного з’єднання.
💬 Це був би удар, але ми працюємо над альтернативами. Ми воюємо в Курській області, і там немає Starlink, - каже український офіцер.
