Юрій Бутусов: Про перші результати бойової роботи 3-го армійського корпусу (1/2)
Я писав про необхідність створення армійських корпусів три роки, і слідкую, як їх створення впливає на ситуацію на фронті, оскільки основна причина наших втрат не через майстерність ворога, а через системні проблеми в організації та управлінні військами.
Тому важливо подивитись на зміни, які відбулись у смузі 3-го армійського корпусу, командиром якого є полковник Андрій Білецький, оскільки корпус був розгорнутий одним з перших, і взяв відповідальність за смугу 4 червня у вкрай критичній обстановці.
Смуга корпусу, якщо дивитись відкриті джерела, складає приблизно 120 км на рубежі ріки Оскол. На цьому напрямку на наші війська наступають 20-та та 25-та загальновійськові армії ЗС РФ, посилені окремими частинами 1-ї танкової армії. 1-ша танкова та 20-та армії входять до складу Московського воєнного округу, і мають найкраще забезпечення та поповнення.
З 1 січня по 4 червня 2025 року у смузі двох наших піхотних бригад, де за картою Діпстейт ворогу вдалось досягнути найбільшого просування, російські окупанти захопили 198 квадратних кілометрів.
З 4 червня вся смуга фронту корпусу включно з цими двома бригадами була передана під командування Білецькому. За півтора місяці у червні-липні ворогу вдалось захопити 16 квадратних кілометрів, але в результаті контратак 3-й корпус звільнив 8 квадратних кілометрів.
На даний момент обстановка залишається важкою, декілька наших позицій перебувають в оточенні, але усі спроби трьох російських армій прорвати фронт відбиваються.
А тепер найважливіше - наші втрати. Я маю детальну інформацію, по безповоротним втратам статистика така - середньомісячні втрати знизились в порівнянні з "докорпусним" часом приблизно у 2 рази. Це відносно середньомісячних втрат з 1 січня по 4 червня.
І це при тому, що у червні інтенсивність бойових дій збільшилась.