Сьогодні річниця аварії на Чорнобильській АЕС. Пройшло 40 років. І купа розмов про ядерну безпеку, екології і оце все.
Сьогодні річниця аварії на Чорнобильській АЕС. Пройшло 40 років. І купа розмов про ядерну безпеку, екології і оце все.
Але взагалі не згадують один момент: гроші.
БАГАТО ГРОШЕЙ 😳.
Скільки держава втратила через цю аварію і скільки витратили внаслідок неї за 40 років.
Оцінити все нереально. Тож три цікаві цифри:
1️⃣ До 30-річчя аварії була національна доповідь на 350 сторінок "25 років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього”. І серед іншого там рахували, що прямі і не прямі збитки – $198 млрд.
В доповіді порахований мізер по балансовій вартості. Лише "ось ми витратили на техніку для подолання наслідків і ось озером там не можемо користуватися"
Пільг і різних виплат, наших хвороб, екології тут не має. Це ще сотні мільярдів.
Навіть з тих балансових розрахунків пройшло вже 15 років. Нині це інші суми, інші ціни ринкові.
Врахуйте інфляцію і там космічні ціни будуть.
2️⃣ На цей рік на різні виплаті і пільги “чорнобильцям” заплановано 27 млрд грн. Лише 2026 рік. І так попередні 40 років.
3️⃣ Нині звучить не як ого. Але це зараз. Чорнобиль був колосальним гальмом держави після відновлення незалежності. Різні видатки в окремі роки сягали 10% держбюджету 🤯
Ми мало говоримо про це. Мало. І мало рахуємо.
@skilkyskilky | Дискусія і обговорення
