Вчора, на 85-му році життя, помер архієпископ-емерит УГКЦ Любомир Гузар.
"31 травня 2017 року, о 18-30, на 85 році життя, після важкої недуги, відійшов до вічності Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ", — йдеться у заяві УГКЦ.
"Пішла у вічність велика людина, людина надзвичайно мудра і віддана Україні. Не стало Блаженнійшого Любомира Гузара. Вічна пам'ять", — висловив співчуття прем'єр Володимир Гройсман.
Також, щодо смерті Любомира висловився Президент:
"Висловлюю глибоку шану цій світлій людині, справжньому подвижнику, який сміливо ніс слово Господнє українцям у двох сторіччях на зламі двох тисячоліть", — заявив він.
Надзвичайний Синод Єпископів УГКЦ обрав його верховним архиєпископом УГКЦ у 2001 році. Тоді ж Папа Іван Павло ІІ призначив його кардиналом католицької церкви. Офіційним керівником УГКЦ Любомир Гузар пробув десять років. Через поважний вік та стан здоров'я він звернувся до папи Бенедикта XVI про зречення й отримав згоду 10 лютого 2011 року.
