#копіпаста Не зважаючи на заборону економічних оборудок з окупованими територіями, торгівля квітне.
Не зважаючи на заборону економічних оборудок з окупованими територіями, торгівля квітне. Везуть, продають, завозять, підмазують наших окремих військових, прикордонників на блокпостах та КПВВ.
У 2015, наприклад, розцінки були 14 грн за кілограм вантажу.
Везуть, бо є попит та пропозиція. Та різниця у цінах. Цікаво було дізнатися, що в ОРДЛО ціни на цілу низку продуктів на 30% вищі за наші. А зарплати відповідно нижчі.
До тогож чимало опитаних відзначали, що м'ясо та молочка українські набагато якісніші за російські та білоруські аналоги (які нелегально ввозять з Росії).
Але з блокадою та офіційною забороною обсяг контрабанди дещо знизився у порівнянні з 2015 роком.
Є 5 схем нелегального завозу товарів в ОРДЛО:
- Через автомобільні коридори з підробними документами (наприклад, як гум вантаж)
- Через гуманітарно-логістичні центри біля лінії зіткнення
- Через населені пункти у "сірій зоні"
- "Перерваний транзит" -наприклад, фура завантажує меблі в Італії, в Києві їх скидає та бере хавку, їде начебто в Росію, але вже в Росії вони показують документи, що кінцевий замовник від вантажу відмовився, і вони повертають його в Україну. Але повертаються вони через Донецьк та Луганськ.
- По залізниці (але цей коридор вже закрили)
Є ще "челноки", наприклад, у Майорську. Місцеві жителі. Зі нащої сторони підрулює фура, розвантажується перед лінією розмежування, місцеві беруть кожен по пакунку і пруть через КПВВ в ОРДЛО. І так по декілька разів на день. Чим створюють постійні та люті черги, і якісь бабусі не можуть достояти в них щоб пенсію на нашій стороні отримати.
Звіт від Transparency International Ukraine під назвою "Перетинаючи межу: Нелегальна торгівля з окупованим Донбасом, що підриває оборону" має також набір пропозицій, як з цією ганебною хуйнею боротися. Різні варіанти. Пропозиції в рамках повної блокади. Пропозиції на майбутнє, якщо блокаду частково знімуть. Автори підкреслюють, що жодна з рекомендацій корупцію повністю не знищить, але дозволить значно знизити її обсяги.
Якщо хоча б половина з цих пропозицій буде врахована, то вже буде перемога.
В ході дискусії була озвучена модель, яка виглядає дуже цікавою. Модель Північної Кореї. Ми їм можемо продавати обмежену кількість товарів - їжу, одяг, медикаменти. Від них нічого не купуємо.
Все легально - нікуди не треба платити хабарі.
Тоді ця схема працює на нас, тоді вже сєпари нас фінансують, а не ми їх, і про зраду кричать вже в ОРДЛО (хоча ніхто там кричати не буде, бо вони без команди навіть в туалет сходити не можуть, ніякої опозиції немає). І підстав когось підмазувати вже менше.
