Як поляки в 39му - це відсилка до часів початку WWII, коли польська держава була по суті знищена.
1 вересня 1939 року Гітлер напав на Польщу. Через 17 днів Червона армія окупувала східні області Польщі.
Результатом став розгром польських збройних сил, евакуація польського уряду і залишків його армії за кордон.
Територія Польщі була поділена між Третім Рейхом та СРСР, а також Словаччиною і Литвою.
Звісно, Європа (Велика Британія і Франція) висловили своє занепокоєння.
_
Цікавий факт. З "колишньою Польщею" у совєтів були особисті рахунки.
Молотов: "нічого не залишилося від цього потворного дітища Версальського договору".
Про уряд в екзилі: "Територію нового уряду складають шість кімнат, ванна і туалет. Порівняно з цією територією Монако виглядає безмежною імперією".
Карикатури з вчителем: "На цьому, діти, ми закінчуємо вивчення історії польської держави"
🌸 Канал "Мовна одиниця": https://t.me/movaslovo
Лагідна українізація кожного ранку 😍
Підпишись і буде тобі наука :)
