TGArchive
·1 хв читання · 178 слів·👁 19.1K24

Банки нарощують портфель овдп на 14 мільярдів

Зважаючи на тенденції із депозитними сертифікатами, банки почали активно скуповувати облігації. Вони на 14 мільярдів гривень збільшили свій портфель ОВДП - до 613 мільярдів гривень. Нарощували портфель ОВДП і фізичні, й юридичні особи.

Фізичні особи збільшили свій портфель ОВДП на 1,2 млрд грн (до 49,5), юридичні на 4 млрд грн (до 130,4).

Портфель ОВДП нерезидентів зменшився на 1.3 млрд грн, до 45,8 мільярдів гривень. Таке зменшення вірогідно пов'язане із дозволом НБУ на репатріацію відсотків навесні цього року. Зменшення відбулося попри спрощення купівлі ОВДП онлайн для нерезидентів.

Обсяг ОВДП у власності НБУ не змінився - ще на початку року, завдяки співпраці НБУ та Мінфіну, Україні вдалося відійти від емісійного фінансування дефіциту державного бюджету ("друку коштів").

Сюрпризом є збільшення портфеля ОВДП у власності територіальних громад - його частка не значна, проте за 3 тижні листопада він вперше за довгий період часу зріс - на 200 мільйонів гривень, до 1,73 млрд грн. Зважаючи на урізання ПДФО, у майбутньому територіальні громади будуть змушені відмовитися від подібних кроків через потребу у дотуванні цін на комунальні послуги для населення, відновлення зруйнованої інфраструктури.

2/3

@OstanniyCapitalist

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу