TGArchive
·2 хв читання · 234 слова·👁 37.7K87💬 5
Репост з:@in_factum@shrikenews

Міністр фінансів сша попередив китай про тарифи за нафту з росії

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що попередив китайських чиновників, що продовження закупівель російської нафти призведе до значних тарифів через законодавство в Конгресі, пише Reuters

Підсумовуючи дводенні американо-китайські торгівельні переговори в Стокгольмі, Бессент зазначив, що також висловив невдоволення США через продовження Китаєм закупівель санкціонованої іранської нафти, а також через продаж Москві товарів подвійного призначення на понад 15 мільярдів доларів, які посилили війну Росії проти України.

Бессент повідомив, що законодавство в Конгресі США, яке уповноважує Трампа вводити тарифи до 500% на країни, що купують санкціоновану російську нафту, спонукатиме союзників США вжити подібних кроків для перерізання енергетичних доходів Росії.

💬 Тож я думаю, що кожен, хто купує санкціоновану російську нафту, має бути готовим до цього, — заявив Бессент на пресконференції.

Натомість китайська сторона відповіла, що Китай є суверенною державою з енергетичними потребами, і закупівлі нафти базуватимуться на внутрішній політиці країни, розповів Бессент.

💬 Китайці дуже серйозно ставляться до свого суверенітету. Ми не хочемо зазіхати на їхній суверенітет, тож вони б воліли сплатити 100% тариф, — сказав Бессент.

Китай залишається найбільшим покупцем російської нафти — близько 2 мільйонів барелів на день, за ним ідуть Індія та Туреччина.

Бессент також попередив свого колегу, віцепрем’єра Хе Ліфенга, що продовження Китаєм продажу товарів Росії, які зрештою перетворюються на зброю, зашкодить зусиллям Пекіна щодо посилення торгівельних зв’язків з Європою.

💬 Я вказав їм, що це дуже шкодить їхньому іміджу в Європі, оскільки вони сприяють війні на європейському кордоні, — заявив Бессент.

Відкрити в Telegram
Повернутись до каналу